آرشیو اخبار

 کتاب های دیجیتالی در مدارس ژاپن

کتاب های دیجیتالی در مدارس ژاپن

EDUPRESS - وزارت آموزش و پرورش ژاپن قصد دارد به منظور گسترش نقش فناوری اطلاعات در کلاس های درس به زودی از کتاب های درسی دیجیتالی به جای کتاب های کاغذی استفاده کند .

به گزارش EDUPRESS به نقل از " اسوشیتد پرس"در مرحله اول این پروژه که " مدارس آینده " نامیده شده و از ماه آینده اجرایی خواهد شد ، در 10 مدرسه ابتدایی که دانش آموزانشان کمتر از 12 سال سن دارند تعداد زیادی رایانه های لوحی توزیع شده و کتاب های کاغذی جمع آوری خواهند شد .
بر اساس این پروژه تا سال 2020 میلادی هر دانش آموز در ژاپن یک رایانه لوحی داشته و دیگر از کتاب های درسی کاغذی استفاده نخواهد کرد .
شرکت توشیبا تحت همکاری با اینتل به تازگی رایانه های لوحی مخصوصی موسوم به CM1 برای استفاده در مدارس وارد بازار جهانی کرده که قرار است از این رایانه های لوحی در پروژه " مدارس آینده " استفاده شود .
گفتنی است مقامات وزارت آموزش و پرورش ژاپن بر این اعتقادند که بسیاری از کودکان امروز در عصر دیجیتال متولد شده اند و بومی این دنیای سایبری هستند . از این رو باید بتوانند ازسنین بسیار کم ، از فناوری های دنیای دیجیتال به راحتی استفاده کنند .


Japan to pilot digital textbooks in classrooms
Japan will soon start trialling electronic textbooks in primary schools, enhancing the role of IT in the classroom for a generation of "digital natives" born in the wired age.


این خبر تابحال 1418 مرتبه مشاهده شده است.

شماره خبر:1651
تاریخ درج خبر:۱۳۸۹ سوم مهر
ساعت درج خبر:16:38:11
نظر خود را برای ما ارسال نمائید...
  • نام:
  • ایمیل:
  • وب سايت / وبلاگ:
  • نظر: