آرشیو اخبار

 امکان ادامه تحصیل بامدرک معادل

امکان ادامه تحصیل بامدرک معادل

EDUPRESS - بر اساس مصوبه شورای گسترش آموزش عالی دارندگان مدارک معادل به شرط آن که دوره فوق با مجوز شورای گسترش وزارت علوم برگزار شده و مدارک آن مورد تایید باشد، می توانند برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر شرکت کنند...

 به گزارش EDUPRESS به نقل از كانون براساس تصویب شورای گسترش آموزش عالی، دانش آموختگان دوره های کاردانی پیوسته و دوره های پودمانی دانشگاه جامع علمی کاربردی دارای مجوز رسمی از شورای گسترش آموزش عالی در صورتیکه میانگین معدل آنها 10 تا 99/13 باشد، به شرط پذیرفته شدن در دوره کارشناسی ناپیوسته دانشگاهها و موسسات آموزش عالی باید 24 واحد درسی را طی دونیم سال مطابق سرفصل مصوب رشته پذیرفته شده به عنوان واحد جبرانی بگذرانند تا به جای مدرک پیش دانشگاهی آنان ملاک عمل قرار گیرد مدت مذکور به سنوات تحصیلی دانشجو افزوده می شود.
شرایط ادامه تحصیل دارندگان مدارک معادل
همچنین براساس تصویب شورای گسترش آموزش عالی، دانش آموختگان دوره های کاردانی، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته(دارندگان مدارک معادل ) به شرط آن که دوره فوق با مجوز شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم برگزار شده باشد و مدارک معادل آن مورد تایید وزارت متبوع باشد، می توانند با همان مدرک معادل در آزمونهای سراسری سازمان سنجش آموزش کشور برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر شرکت کنند و در صورت پذیرفته شدن ادامه تحصیل دهند.
برنامه های آموزشی مقطع دکترای رشته های بهداشت مواد غذایی، اصول فقه اسلامی، فقه اسلامی، دین پژوهی، تاریخ فرهنگ و تمدن ایران دوره اسلامی، فناوری نانو و مدیریت قراردادهای بین المللی نفت و گاز نیز به تصویب شورای گسترش آموزش عالی رسید.
برنامه های آموزشی مصوب شورای گسترش
همچنین این شورا برنامه های آموزشی رشته های فیزیک مهندسی، بهداشت و بازرسی گوشت، بهداشت مواد غذایی در مقطع کارشناسی و رشته های مهندسی کشاورزی- علوم دامی، مهندسی کشاورزی- اقتصاد کشاورزی، ژئوپلتیک، اصول فقه اسلامی و کار آفرینی را در دوره کارشناسی ارشد تصویب کرد.
شورای گسترش آموزش عالی با ارتقای مجتمع آموزش عالی کشاورزی جیرفت به دانشگاه جیرفت و مجتمع آموزش عالی سیرجان به دانشگاه صنعتی سیرجان موافقت کرد.


این خبر تابحال 3092 مرتبه مشاهده شده است.

شماره خبر:144
تاریخ درج خبر:۱۳۸۸ بيست و دوم اسفند
ساعت درج خبر:12:20:02
نظر خود را برای ما ارسال نمائید...
  • نام:
  • ایمیل:
  • وب سايت / وبلاگ:
  • نظر: